page contents
top of page
Sonay Akçen Hakkında

"Solist, Besteci, Söz Yazarı ve

Türkiye'nin sayılı kadın Aranjörlerinden biri... Sonay Akçen".  

 

 

 

byturco.com

1978 İstanbul doğumlu Sonay Akçen, müzik eğitimini İstanbul Ünv. Devlet Konservatuarı’nda sürdürürken başladığı reklam vokalistliği kariyerine, 2004’te aranjörlüğü de katarak, Türkiye’nin sayılı kadın aranjörleri arasına girmiştir.

Gerek besteci ve vokalist, gerek aranjör olarak; yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere sanatsal bir çok büyük projeye imza atan Sonay Akçen; Hakan Özer, Selim Çaldıran, Yıldıray Gürgen, Taşkın Sabah gibi, Türkiye’nin önde gelen aranjörleriyle beraber çalışma fırsatı bulmasının kazanımları doğrultusunda 2012 yılında Müzikçi Kız’ı kurmuştur.

Müzikçi Kız, uzun vadede reklam ve yapım sektörünün dünya çapındaki hızına senkronize olmak amaçlı, 24 saat online destek verecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece, saat farkı, mesai saatleri gibi kurumsal sınırlamaların bağlayıcılığından muaftır.

Ekonomik değeri gün geçtikçe yükselen yerli sinema endüstrisinde, hali hazırda bulunan stok ses efektlerinin kullanılması sıkıntı halini alırken, Müzikçi Kız, Türkiye’de çok büyük bir eksiklik olan Sound Design konusunda da destek vermektedir.

Sonay Akçen, 2013 yılında Altın Portakal Sinema Ödülleri’nin resmi müziğinin hem bestesini hem de aranjesini yaparak, Müzikçi Kız’ın da ilk imzasını atmıştır.

Takip Et !!!

Teşekkürler

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
bottom of page